ul. NOWOGRODZKA, nr 50/54, lok. 515, 00-695 Warszawa

Materace

( ilość produktów: 6 )

Materace dla niemowląt, dzieci oraz osób starszych

Dlaczego świadomy wybór materaca jest ważny?

Materac, to dla wielu tylko niezbędny element wyposażenia do sypialni – wydawać by się mogło, że nie pełni szczególnej funkcji w naszym codziennym życiu. Należy jednak pamiętać, że dużą część naszego życia spędzamy w łóżku (sen, odpoczynek, regeneracja). Wybierając materac decydujemy równocześnie o jakości naszego snu i wypoczynku. Dobry materac pomoże dłużej cieszyć się zdrowiem oraz pełnią życia. Jest to długoterminowa inwestycja której efektem będzie Twoje dobre samopoczucie.

Jaki materac wybrać?

Zastanawiacie się jak prawidłowo dobrać materac dla dziecka, materac dla niemowlaka lub materac dla osoby dorosłej? Dobór odpowiedniego materaca może być trudniejszy, niż nam się wydaje. Z naszego doświadczenia warto zadać sobie na następujące pytania:

Jakiej twardości powinien być materac?

Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie jest prosta gdyż twardość materaca jest odczuciem indywidualnym, uzależnionym od wagi. Osoba o wadze 50-60 kg oceni materac średnio twardy jako twardy, natomiast osoba o wadze 100 kg oceni ten sam materac jako miękki. Dlatego też człowiek więcej ważący powinien wybierać materac twardszy niż osoba szczuplejsza. Standardowo wybiera się twardość:
H 2 – osoby o wadze do 80 kg
H 3 – osoby o wadze powyżej 80 kg.

Jaka powinna być długość i szerokość materaca?

W przypadku długości powinno się dobierać materac co najmniej 20 cm dłuższy niż wzrost osoby śpiącej w łóżku. Szerokość materaca jest dobierana według indywidualnych potrzeb jednak dla zapewnienia odpowiedniego komfortu nie powinna być mniejsza niż 80 cm w przypadku jednej osoby dorosłej.

Jaki materac dla osób z wadami kręgosłupa?

Warto rozważyć wybór materaca lateksowego z wieloma strefami podparcia, które gwarantują prawidłową pozycję podczas snu.

Materac dla alergika?

Polecamy materace ze specjalną powłoką antyalergiczną. Dużą popularnością cieszą się również materace z lateksem, ponieważ ich zawartość stanowi przeszkodę dla rozwoju roztoczy oraz kurzu. Ważna jest również możliwość zastosowania pokrowca na materac, który będzie można czyścić lub prać w pralce.

Jeden duży materac czy dwa małe?

Ważną kwestią jest także czy na materacu ma spać jedna czy dwie osoby. Należy pamiętać, że jeden szeroki materac będzie zawsze bardziej miękki niż dwa mniejsze materace o tej samej konstrukcji. Dodatkowo jeśli kupujemy materac dla dwóch osób o różnej wadze, powinniśmy wybrać model, który posiada dwa stopnie twardości: miękki i twardy. Można również rozważyć zakup dwóch osobnych materacy do jednego szerokiego łóżka. W ten sposób łatwo jest dobrać materac do indywidualnych potrzeb osób na nim śpiących. Dodatkową zaletą jest tutaj również zmniejszenie oddziaływania ruchów jednej osoby śpiącej na drugą.

Zachęcamy Was do wyboru komfortowych materacy do spania, które poprawiają nie tylko sen, ale również jakość życia.

Thomas Möbel Materace

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel