ul. NOWOGRODZKA, nr 50/54, lok. 515, 00-695 Warszawa

Meble biurowe

( ilość produktów: 248 )

Jak sprawić by Twoje biuro było wygodne, bezpieczne i tanie?

Praca biurowa w dużej korporacji, czy też praca w domu polegająca na wykonywaniu zleceń na komputerze, intensywna nauka, czy też hobby wymaga od nas wielogodzinnego siedzenia. Nie od dzisiaj wiadomo, że utrzymywanie takiej pozycji przez dłuższy czas, zwłaszcza w niewygodnej, źle dopasowanej do ciała oprawie może nie tylko powodować dyskomfort, bóle pleców, ale i przyczyniać się nawet do poważniejszych urazów. Źle dobrana wysokość krzesła do jego użytkownika, nieodpowiednie dopasowanie go do stołu, brak wsparcia dla pleców czy łokci i kilka godzin dziennie w jednej pozycji potrafią błyskawicznie odbić się na zdrowiu. Bóle głowy i oczu, piekący ból nadgarstków i palców, “chrupanie” w kręgosłupie, a nawet bóle klatki piersiowej, kości ogonowej czy kolan - wszystko to może mieć swoje źródło w pracy biurowej. Nie zachęcamy jednak do rzucenia swojego siedzącego hobby, zrezygnowania z nauki przy biurku czy też porzucenia dobrze płatnej pracy. Warto jednak zadbać o to, aby wszystkie te czynności wykonywane były w bezpieczny sposób. W tym przypadku słowo “bezpieczny” powinno być rozumiane jako dopasowany do norm i… wygodny. 

Zacznijmy od biurka i fotela

Najważniejsze to zacząć od doboru odpowiedniego stołu lub biurka. Wybranie go może właściwie być poparte wyłącznie naszym gustem i ewentualnymi potrzebami dotyczącymi pojemności szuflad, szafek czy szerokości blatu, tak, aby zmieściły się na nim wszystkie niezbędne nam do pracy przedmioty, dokumenty i urządzenia. Wiadomym jest bowiem, że w zależności od wykonywanej pracy czy hobby potrzebny nam stół lub biurko będzie dobrane indywidualnie. Kiedy już zdecydujemy się na konkretne biurko, stół czy blat do swojego biura, przyjdzie  czas na gwóźdź programu czyli na fotel biurowy. Jeśli chcemy uniknąć problemów zdrowotnych z kręgosłupem, kolanami czy nadgarstkami powinniśmy wybrać wysokiej jakości fotel biurowy. Tutaj warto jednak mieć umiar i nie wierzyć ślepo w ceny. Często bowiem nawet najdroższy fotel biurowy, poza fantastycznym wyglądem nie będzie miał tego, co jest dla nas najważniejsze. Warto pamiętać, że oprócz zapewnienia możliwości wygodnej pracy, a zatem pasującego do naszych rozmiarów siedziska, odpowiedniej miękkości i faktury materiału, fotel przeznaczony do wielogodzinnego siedzenia przy biurku powinien spełniać także funkcje ergonomiczne. Bardzo ważna jest funkcja odpowiedniej regulacji fotela w każdą dowolną stronę. Fotel powinien oferować nie tylko możliwość regulacji w górę i w dół, ale także pozwalać na ustawienie oparcia, kąta nachylenia siedziska, a także, co jednak jest rzadziej spotykane, powinien mieć możliwość regulacji podłokietników i zagłówka.  Dopiero po znalezieniu takiego fotela i ustawienia go pod kątem swoich potrzeb będziemy mogli poczuć czym jest prawdziwy komfort pracy.  Fotele biurowe, które znaleźć można w naszej ofercie, w kategorii mebli biurowych, cechują się bardzo dużą różnorodnością. Posiadamy wiele modeli w najróżniejszych kolorach i wzorach, a także przedziałach cenowy. Mamy zarówno klasyczne fotele na kółkach w odcieniach czerni, nowoczesne fotele z metalowymi, chromowanymi wstawkami, fotele stojące na nodze bez kółek, bardziej popularne fotele skórzane, jak i nowocześniejsze materiałowe modele w żywych kolorach, fotele z zagłówkami i bez, z oparciami miękkimi, jak i twardymi.   

Pozostałe wyposażenie 

W kategorii mebli biurowych, można znaleźć także wygodne ławki idealne do poczekalni w biurze czy w urzędzie. Nasz sklep nie od dziś może pochwalić się mnogością wzorów i kolorów, co pozwala wpasować się nam w najróżniejsze gusta. Ławki sprzedawane są z podziałem na: dwuosobowe, trzyosobowe, czteroosobowe i pięcioosobowe modele. Są to plastikowe krzesełka ustawione jedno przy drugim, umieszczone na metalowym stelażu. Każdy model ławek dostępny jest w aż siedmiu kolorach.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel