ul. NOWOGRODZKA, nr 50/54, lok. 515, 00-695 Warszawa

2 osobowe

( ilość produktów: 7 )

Niskie łóżka piętrowe dla dzieci - bezpieczeństwo i oszczędność miejsca

Dwoje dzieci w jednym dziecięcym pokoju to problem wielu rodziców. Ograniczona przestrzeń życiowa to codzienność rodzin w Polsce od lat. Dzięki sprytnym pomysłom istnieje coraz więcej rozwiązań na efektywne jej zagospodarowanie. Jednym z nich, często spotykanym, jest wybór jednego łóżka piętrowego zamiast dwóch pojedynczych, podczas planowania przestrzeni w pokoju dziecięcym.

Łóżko piętrowe z wysuwanym materacem

Dwójka małych dzieci to ogromna radość. Nawet niewielką sypialnię można urządzić dla nich tak, by spełniała wszystkie potrzeby maluchów. Łóżko piętrowe może wydawać ci się niebezpieczne. Nie widzisz swojej pociechy wdrapującej się na drabinkę czy śpiącej półtora metra nad ziemią? Najlepszym rozwiązaniem będzie niskie łóżko piętrowe dla dzieci.

Czym taki mebel różni się od tradycyjnego modelu, którego obraz przychodzi do głowy od razu, kiedy pomyślisz o tego rodzaju przedmiocie? Przede wszystkim takie łóżko wygląda jak zwykłe pojedyncze, dziecięce posłanie, ale skrywa dodatkowy materac, który wysuwa się od spodu.

Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz mógł spać spokojnie, wiedząc, że twoje dziecko nie spadnie w nocy z wysokości, nie potknie się zaspane na drabince, a ewentualny upadek nie będzie groźny. Niskie łóżka piętrowe dla dzieci są najbezpieczniejszym wyborem, zwłaszcza dla młodszych pociech, które wiercą się przez sen lub często budzą się w nocy.

Ekonomia i oszczędność przestrzeni

Niewątpliwą zaletą umeblowania pokoju dziecięcego przy pomocy niskiego łóżka piętrowego dla dzieci jest oszczędność miejsca i pieniędzy. Zakup jednego, podwójnego łóżka generuje niższy koszt niż nabycie dwóch różnych egzemplarzu.

Kiedy szykujesz pokój dziecięcy do nocnego odpoczynku, wysuwasz drugie łóżko spod głównego posłania. O poranku, kiedy w pokoju niezbędne jest miejsce do zabawy i nauki, dolne łóżko wygodnie chowasz do środka. Ten niezastąpiony mechanizm pozwoli szybko przemienić sypialnię w pokój dzienny i na odwrót.

Rodzaje niskich łóżek piętrowych dla dzieci

Można wyróżnić dwa główne rodzaje mebli, o których mowa. Jedne z nich posiadają dodatkowe szuflady na przechowywanie pościeli, a drugie nie. Łóżka z szufladami są nieco wyższe od modeli, gdzie nie zamontowano systemu przechowywania.

To, jaki model wybierzesz, zależy od ciebie i od pozostałej przestrzeni, którą masz zagospodarować. Wybierz łóżko z szufladami, jeśli nie masz wielu schowków i szaf, taki model nie zajmie więcej miejsca, a zyskasz nieco cennej powierzchni do przechowywania.

Model bez szuflad będzie idealny, gdy zależy Ci, by łóżko było jak najniższe. Jest to oczywisty wybór dla rodziców maluchów, które dopiero co wyrosły z niemowlęcych łóżeczek z kratkami czy ruchliwych kilkulatków.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel