ul. NOWOGRODZKA, nr 50/54, lok. 515, 00-695 Warszawa

3 osobowe

( ilość produktów: 2 )

Troje dzieci w jednej sypialni - można to dobrze zaplanować!

Mała powierzchnia mieszkalna nie musi być dużym ograniczeniem, jeśli jesteś osobą kreatywną. Urządzanie przestrzeni dla większej liczby dzieci bywa trudne. Na szczęście na rynku meblarskim notuje się wzrost liczby modeli łóżek piętrowych, przeznaczonych dla dwójki, a nawet trójki dzieci.

Jakie wnętrza najlepiej wyposażyć w potrójne łóżko piętrowe?

Łóżko piętrowe dla 3 dzieci to najlepsze rozwiązanie dla ośrodków organizujących kolonie. Nawet niewielki pokój może być trzyosobowy, przy okazji zostawiając dzieciom więcej miejsca na zabawę. Podobnie sprawa się ma z domkami letniskowymi, w których zakwaterowywani są mieszkańcy obozów.

Zalety łóżek piętrowych pozwolą im sprawdzić się w schroniskach na szlakach. W takich miejscach wykorzystuje się każdy, nawet najmniejszy, fragment powierzchni, by zmieścić jak największą liczbę turystów. Dzięki ich funkcjonalności, w niewielkiej sypialni zmieści się nawet kilkanaście osób.

Wymiary łóżek dla trójki dzieci

Kupując łóżko piętrowe dla 3 dzieci, dobrze wymierz pomieszczenie, w którym masz zamiar je ulokować. Znane z oszczędności miejsca, mają jednak swoje ograniczenia. Pokój, w którym je ustawimy, powinien być wysoki. Jest to warunek konieczny dla komfortu dziecka, które będzie spało na samej górze.

Standardowe potrójne łóżka piętrowe mają około 200 cm wysokości. Między posłaniami jest mniej więcej 70 cm prześwitu, by zapewnić komfortowe spanie i wstawanie. Dlatego upewnij się, że co najmniej tyle samo będzie dzielić górne łóżko od sufitu.

Powierzchnia spania w takich modelach to najczęściej 160 cm na około 85-90 cm. Wymiary takie zapewnią spokojny sen młodszym dzieciom i nastolatkom. Oczywiście, należy dobrać odpowiedni materac, taki, dzięki któremu kręgosłup będzie odpoczywał w wygodnej pozycji. Pomoże to zapobiegać powstawaniu wad postawy.

Kreatywne podejście - dziecięca wyobraźnia nie ma granic

W dziecięcym świecie nic nie jest stworzone tylko w jednym celu. Łóżko piętrowe, którego główną funkcją jest zapewnienie wygody podczas spoczynku, może służyć za dnia jako element do wykorzystania w zabawie.

Podróż statkiem, ratowanie rozbitków i odkrywanie nowych lądów to doskonały pomysł na zabawę w deszczowy dzień. A może łóżko zamieni się w tajną bazę i pozwoli z ukrycia śledzić poczynania złoczyńców? Wyobraźnia dzieci jest nieograniczona. Łóżko we wspólnym pokoju może pomóc ją rozwijać.

Dobrze wyposażony pokój dziecięcy to wygodne łóżko, praktyczne miejsce na zabawki, szafa na ubrania i biurko do nauki. Kiedy w jednym pokoju mieszka trójka dzieci planowanie jest trudniejsze. Ułatw je sobie choć jednym elementem i wybierz potrójne łóżko piętrowe.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel