ul. NOWOGRODZKA, nr 50/54, lok. 515, 00-695 Warszawa

Ergonomiczne krzesła biurowe

( ilość produktów: 175 )

Ergonomiczne fotele biurowe dla Ciebie

Krzesła biurowe to meble, w których zwykle przebywamy wiele godzin w ciągu dnia. Są niezbędnym elementem wyposażenia każdego biura, również tego, urządzanego w domu. Z tego powodu warto dobrze przemyśleć zakup takiego siedziska. To kwestia nie tylko naszej wygody podczas pracy, ale również zdrowia, zwłaszcza dla naszego kręgosłupa.

Wybór fotela nie powinien być dokonywany w sposób przypadkowy zwłaszcza jeśli planujemy w nim spędzać co najmniej kilka godzin dziennie przez najbliższych kilka miesiące a być może nawet lat. Poniżej postaramy się przekazać nasze najlepsze praktyki i doświadczenia związane z wyborem odpowiedniego fotela.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie fotela do pracy przy biurku?

Najważniejsze naszym zdaniem jest aby był to fotel ergonomiczny. Co oznacza zwrot „fotel ergonomiczny”? Ergonomia oznacza dopasowanie kształtu fotela do sylwetki użytkownika. Ponieważ każdy z nas jest inny nie ma uniwersalnego fotela, które będzie odpowiednie dla każdego. Dokonując wyboru fotela lub krzesła powinniśmy pamiętać aby było ono dopasowane do naszego wzrostu, wagi oraz kształtu sylwetki. Bardzo ważna jest odpowiednia wysokość krzesła. Fotel do pracy przy biurku powinien dawać oparcie całym plecom a nie tylko ich części. W innym wypadku zaczynamy się garbić. Nie bez znaczenia jest również wysokość siedziska od podłogi - fotel nie powinien być ani za wysoki ani za niski. Optymalna wysokość fotela jest wtedy gdy nasze nogi dotykają ziemi pod kątem 90 stopni. Należy pamiętać, że od dobrego fotela zależy nie tylko komfort naszej pracy ale także stan naszego kręgosłupa, pleców oraz karku. W przypadku wielogodzinnej pracy przy komputerze fotele ergonomiczne potrafią sprawić, że praca jest przyjemniejsza a skutki siedzenia przy biurku mniej odczuwalne dla naszego kręgosłupa.

Thomas Möbel Online Shop - ergonomiczne fotele biurowe

Jakie oparcie powinien mieć mój fotel?

Jednym z najważniejszych elementów w fotelu biurowym jest oparcie. Powinno ono posiadać wypukłości odpowiadające anatomicznemu ułożeniu kręgosłupa. Ważnym elementem jest możliwość regulacji oparcia a mianowicie jego wysokości oraz kąta nachylenia. Regulacja wysokości pomaga dostosować fotel do wyższej osoby a odchylenie oparcia pozwala na odpoczynek i relaks. Możliwość blokady oparcia pozwala na przyjęcie optymalnej pozycji przy biurku. W dobrych fotelach ergonomicznych oparcie ma dodatkową regulację części lędźwiowej (np. model Unique ERGOTECH) lub dodatkową regulowaną podpórkę (np. model Unique WAU). Elementy te umożliwiają jeszcze lepsze dostosowanie oparcia do pleców użytkownika. Podczas wyboru krzesła biurowego warto zwrócić uwagę na modele posiadające mechanizm samo ważący SYNCHRON. Mechanizm ten automatycznie dostosowuje opór oparcia fotela do wagi użytkownika, zapewniając tym samym lepszy komfort siedzenia.

Jakie siedzisko będzie dla mnie odpowiednie?

Siedzisko jest to drugi po oparciu, niezwykle istotny element fotela biurowego. Powinno być obszerne, delikatnie wyprofilowane, nie uciskające w żadnym punkcie. Warto zwrócić uwagę na przednią część siedziska, która powinna lekko opadać - siedzisko nie będzie wówczas uciskać na skraju na uda. W każdym krześle i fotelu biurowym siedzisko musi mieć regulowaną wysokość. W zaawansowanych fotelach biurowych siedziska mają dodatkowo regulowaną głębokość a czasami również nachylenie. Jest to dobre rozwiązanie ponieważ taki fotel można dostosować zarówno do osoby wysokiej, która ma możliwość aby usiąść głębiej lub do osoby niskiej. Regulowana głębokość fotela jest bardzo przydatna jeśli przy jednym biurku na zmianę pracują rodzice oraz dzieci. Każde z nich ma wówczas zapewnioną prawidłową postawę przy biurku.

Z jakiego materiału powinien być wykonany fotel?

Materiał, z którego jest wykonane siedzisko oraz oparcie fotela powinien lekko dostosowywać się do kształtu ciała. Dodatkowo materiał powinien być przewiewny i miły w dotyku. Od dłuższego czasu szczególnie popularne są fotele biurowe wykonane z siatki Mesh. Są one szczególnie doceniane latem podczas upalnych dni ponieważ są one przewiewne i pomagają zmniejszyć uciążliwości związane z wysokimi temperaturami. W upalny dzień wystarczy postawić za plecami zwykły wentylator i praca będzie o wiele przyjemniejsza. Oparcie wykonane z siatki Mesh dostępne jest na przykład w fotelach Unique HERO lub Unique Spinelly. Oparcie siatkowe występuje też w mniejszych fotelach z serii Unique AWARD. Jest to także materiał, który dostosowuje się do kształtu pleców. Dodatkowo łatwo go utrzymać w czystości. Siedziska foteli także mogą być wykonane z siatki Mesh - cyrkulacja powietrza jest wówczas większa jednak należy pamiętać, że takie siedzisko jest nieco twardsze.

Kolejnym rodzajem materiału stosowanym przez producentów jest siedzisko wypełnione wyprofilowaną pianką i pokryte miękką tkaniną. Takie siedzisko jest bardzo komfortowe i idealnie nadaje się do wielogodzinnej pracy biurowej. W ofercie sklepu są dostępne również modele krzeseł, które łączą w sobie dwa rodzaje materiałów takie jak drewno i eko-skóra np. klasyczny model krzesła do gabinetu: Moon wood producenta Grospol.

A może fotel skórzany? Thomas Möbel Online Shop - fotele skórzane

Fotele skórzane oraz wykonane z wysokiej jakości eko-skóry doskonale prezentują się w gabinetach lub salach reprezentacyjnych, przeznaczonych do spotkań z klientami, partnerami biznesowymi, gośćmi. Przed podjęciem decyzji warto zwrócić uwagę na warunki, jakie panują w pomieszczeniu do pracy. W większości biur, na salach konferencyjnych czy też w hotelach stosowana jest klimatyzacja, więc nie powinno dochodzić do przegrzania. Natomiast w pomieszczeniach w których temperatura jest wysoka warto rozważyć obicie z siatki Mesh lub z materiału. Ponieważ specyfika zastosowanego obicia nie ma wpływu na ergonomię fotela a jedynie na samopoczucie użytkownika dlatego w tym przypadku najczęściej decydują indywidualne preferencje. Zwolennicy skórzanych foteli znajdą w naszej ofercie wiele modeli które mogą ich zainteresować np. klasyczny fotel skórzany: Unique REGENT lub nowoczesny fotel z siedziskiem obitym skórą białą, czarną lub brązową i oparciem wykonanym z siatki Mesh: Unique SPINELLY

Elastomer – co to takiego?

Elastomer jest tworzywem o właściwościach kauczuku odznaczający się ogromną wytrzymałością. Fotele wykonane z elastomeru cechuje bardzo nowoczesny design przy zachowaniu najlepszych cech fotela ergonomicznego. Należy pamiętać, że siedzisko i oparcie fotela z elastomeru jest bardziej twarde, niż w przypadku foteli tapicerowanych tkaniną materiałową. W ofercie sklepu Thomas Möbel znajdziesz ultra nowoczesne fotele Unique WAU wykonane z elastomeru.

Podczas doboru obicia fotela biurowego warto uwzględnić charakter miejsca pracy. Do nowoczesnych biur typu open space doskonale pasują fotele o nowoczesnym designie, nietypowym kształcie czy kolorach. Sprawdzą się zarówno obicia tekstylne, jak i siatkowe. Z kolei klientom którym zależy na bardzie reprezentacyjnym charakterze miejsca pracy polecamy fotele skórzane.

Jakie funkcje dodatkowe powinien posiadać fotel?

Podłokietniki w dobrym fotelu biurowym są na tyle wysokie, że wspierają ręce przez cały czas. Muszą więc też być wygodne i szerokie, a sam fotel powinien mieć funkcję ich regulowania góra-dół, przód-tył, wychylenie na boki. Zapewni to prawidłową pozycję rąk podczas pracy przez co odciążony zostaje kręgosłup.

Regulowany zagłówek, który łatwo można dopasować do wzrostu użytkownika poprzez zapewnienie odpowiedniego wsparcia dla głowy również poprawia komfort naszej pracy. Niektóre fotele mają również możliwość podpięcia dodatkowych elementów jak np. pulpit do laptopa. Praca w takim fotelu jest nieporównywalnie przyjemniejsza a co za tym idzie często bardziej efektywna.

Ergonomiczny fotel efektownie wygląda także za sprawą podstawy wykonanej z polerowanego aluminium lub mocnego tworzywa, dzięki czemu znosi on obciążenia nawet do 130 kg. Warto też zwrócić uwagę na jakiej powierzchni będzie użytkowany fotel. Standardowo fotele są wyposażone w twarde kółka, które ułatwiają przemieszczanie się fotela razem z użytkownikiem jednak mogą niszczyć delikatną drewnianą podłogę. W takim przypadku należy poszukać miękkich kółek, których powierzchnia jest wykonana z bezpiecznej dla parkietu gumy.

Kiedy należy wymienić fotel biurowy?

Lekarze zalecają, aby fotele biurowe były wymieniane maksymalnie co pięć lat. Siedzisko i oparcie jest wówczas utrzymywane w na tyle dobrym stanie, że siedząc w krześle nie zagłębiamy się w nim zbyt mocno. Sygnałem, że fotel się zużywa może być również to, że coraz trudniej się z niego wstaje. Ból pleców jest wyraźnym sygnałem że Twój stary fotel przestał poprawnie spełniać swoje zadanie. 

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z ofertą ergonomicznych foteli biurowych w naszym sklepie i życzymy wielu udanych zakupów.

Thomas Möbel Online Shop - ergonomiczne fotele biurowe

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel