ul. NOWOGRODZKA, nr 50/54, lok. 515, 00-695 Warszawa

Łóżka dla niemowląt - najważniejszy mebel w pokoju dziecięcym

( ilość produktów: 5 )

Łóżeczka dla niemowląt

Zapewnij wygodne i bezpieczne meble dla małego dziecka. Od pierwszych dni po narodzinach!

Dla noworodków sen jest najważniejszym czynnikiem warunkującym prawidłowy rozwój fizyczny i umysłowy. W pierwszych trzech miesiącach życia dziecko śpi prawie cały czas (od 16 do 18 godzin dziennie) ponieważ procesy wzrostu zachodzą podczas snu. Oznacza to, że w ciągu pierwszych kilku miesięcy dziecko spędza większość czasu w swoim łóżeczku. Dlatego te meble to najważniejszy element wyposażenia każdego pokoju dziecięcego.

Wybór łóżeczka dla niemowlaka może być znacznie trudniejszy niż w przypadku łóżka dla dorosłych. Ponieważ ciało dziecka dopiero się rozwija, nie należy iść na żadne kompromisy, jeśli chodzi o komfort leżenia. Dotyczy to wszystkich elementów łóżeczka: całej ramy, podstawy, materaca, ochraniacza i całego związanego z nim wyposażenia.

Im prościej tym lepiej?

Można powiedzieć, że prostota montażu może być główną zaletą łóżeczka. Ale powinno ono być przede wszystkim praktyczne i bezpieczne. Nadmiarowe elementy ozdobne mogą ładnie wyglądać, ale niepotrzebnie łapią kurz i trzeba je regularnie czyścić, co często może być czasochłonne dla młodych rodziców. Chcesz spędzać z dzieckiem jak najwięcej czasu a ciągłe sprzątanie mebli zabiera cenny czas, który możesz lepiej wykorzystać.

Dlatego wielu rodziców preferuje gładkie i najlepiej antystatyczne powierzchnie mebli z zaokrąglonymi krawędziami. Jeśli powierzchnie można przetrzeć suchą lub lekko wilgotną ściereczką, jest to wyraźna zaleta dla młodych rodziców, którzy często cierpią z powodu braku czasu i snu.

Proste oznacza również praktyczne i sprawdzone. Łóżko z listew to absolutny klasyk wśród łóżeczek dziecięcych, który nadal jest najpopularniejszym modelem wśród rodziców. Szczebelki umożliwiają lepszą cyrkulację powietrza w miejscu, w którym śpi dziecko. Sprzyja to zdrowiu i zapewnia więcej odpoczynku dla dziecka.

A co z powierzchnią do leżenia?

Przy powierzchni do leżenia często jesteśmy ograniczeni wymiarami materacy. Materac jest centralnym elementem łóżeczka i nie zaleca się oszczędzania na jego zakupie. Dlatego jesteśmy zależni od standardowych rozmiarów materaców dziecięcych, gdy chcemy wybrać łóżeczko dziecięce.

Większość łóżeczek dziecięcych oferuje powierzchnię do leżenia o rozmiarze 70 x 140 lub 60 x 120 cm. Ten pierwszy po przełożeniu go z łóżeczka niemowlęcego do łóżeczka dziecięcego może służyć dziecku nawet do czwartego roku życia.

Większość oferowanych przez nas łóżeczek dziecięcych ma powierzchnię do leżenia o wymiarach 60 x 120 cm. Dlaczego? Ponieważ jest to dobry kompromis dla wszystkich, którzy nie planowali osobnego pokoju dziecięcego na pierwsze miesiące życia dziecka. Jeśli łóżeczko ma stać obok łóżka rodziców, to wymiary 70 x 140 cm mogą być nieco przesadzone. Ale nie należy przesadzać również w drugą stronę. Dodatkowe łóżka, które czasami mają wymiary około 40 x 90 cm, są ładne i często można je połączyć z łóżkiem rodziców prawie bez przejścia między nimi, ale wystarczają tylko na bardzo krótki czas. Dlatego nasza propozycja dla Ciebie to rozmiar: 60 x 120 cm.

Wybór materiałów

W Internecie można znaleźć wiele ofert łóżeczek dziecięcych, które kuszą bardzo niskimi cenami i estetycznym designem. Patrząc na to wszystko, bardzo łatwo można zapomnieć, co jest naprawdę ważne przy wyborze łóżeczka. A w przypadku dzieci bezpieczeństwo jest zawsze na pierwszym miejscu. Dobrze więc, gdy akcesoria dla niemowląt są piękne i estetyczne, ale przede wszystkim powinny być bezpieczne w każdych okolicznościach.

Zapomnij o całkowicie plastikowych rozwiązaniach - są one zwykle dość niestabilne, a ich przyjazność dla środowiska jest zwykle wątpliwa. A jeśli materiały i tkaniny nie są przyjazne dla środowiska, prawdopodobnie nie są też całkowicie bezpieczne dla dzieci.

Stawiamy na drewno - nasze meble do pokoju dziecięcego są wykonane z litego drewna lub z wysokiej jakości paneli drewnianych (MDF, płyta wiórowa). Kupując nasze meble przez Internet, wybierasz tylko wysokiej jakości, solidne materiały z bezpiecznego źródła. Większość używanej przez nas płyty wiórowej ma grubość 18mm co wystarczy, aby zbudować stabilną konstrukcję. Nóżki, stopki i szczebelki w naszym łóżeczku dziecięcym są wykonane z litego drewna - zwykle sosna lub dąb.

Dbamy również o jakość stosowanej farby. Bez względu na to, czy jest to lakier transparentny, czy biała farba kryjąca, zawsze wybieramy produkty nieszkodliwe dla ludzi i przyjazne dla środowiska

Certyfikacja zgodnie z normą EN 716-1

Zanim produkty dla niemowląt i dzieci pojawią się w sprzedaży, muszą spełnić szereg wymagań i norm, które są znacznie bardziej restrykcyjne niż np. produkty dla dorosłych. Szczególną rolę odgrywa tutaj norma DIN EN 716-1: meble - łóżeczka dziecięce i łóżeczka turystyczne do pomieszczeń mieszkalnych. Wszystkie meble dla niemowląt i dzieci muszą spełniać bardzo surowe wymagania tego standardu, zanim będą mogły swobodnie krążyć na rynku. Podeszliśmy do tego tematu niezwykle poważnie i poświęciliśmy naprawdę dużo czasu, aby nic nas nie zaskoczyło.

Co to oznacza w praktyce? Szybkie wprowadzenie nowego mebla dziecięcego na rynek nie jest naszym priorytetem. Spędziliśmy rok na szczegółowym dopracowywaniu naszych produktów. Później poddaliśmy je testom i na końcu certyfikacji. Dzięki temu możemy zaprezentować przemyślane i sprawdzone pod każdym względem rozwiązania, które są nie tylko piękne i estetyczne, ale także bezpieczne, praktyczne i ekonomiczne.

Kocotkids Certyfikat EN 716-1

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel