ul. NOWOGRODZKA, nr 50/54, lok. 515, 00-695 Warszawa

2 osobowe

( ilość produktów: 6 )

Dziecięce łóżko piętrowe - sposób na wygodę dla rodzeństwa

Najpopularniejsza opcja organizacji przestrzeni do spania w pokoju dziecięcym czy młodzieżowym to tradycyjne łóżko piętrowe. W sytuacji, gdy jeden pokój musi dzielić dwójka rodzeństwa, takie rozwiązanie jest najbardziej ekonomiczne. Pozostałą powierzchnię możemy lepiej zaplanować i dać każdemu z dzieci część miejsca do zabawy i nauki. Meble te potrafią też stanowić element codziennych kreatywnych zabaw. Zdarza się, że zmieniają się w statek piracki albo tajną bazę.

Rodzaje i modele łóżek piętrowych dla dzieci

Łóżka dla dzieci piętrowe występują w różnych rodzajach. Mamy niskie łóżka piętrowe, bez drabinki, gdzie posłanie dolne wysuwane jest spod górnego. Takie rozwiązanie będzie odpowiednie dla dzieci najmłodszych, które potrzebują większego bezpieczeństwa i zminimalizowania ryzyka wypadku.

Drugą grupą są wyższe modele, które każdy z nas zna. Dwa posłania, jedno bezpośrednio nad drugim o takich samych wymiarach, to standard wśród piętrowych łóżek dla dzieci. Meble takie spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa i są najlepsze dla starszych dzieci i młodzieży.

Szuflada na pościel - konieczność czy zbędny gadżet.

Tradycyjne łóżka piętrowe dla dzieci mogą być wyposażone w szuflady na pościel. Można też kupić model bez szuflad, a pościel chować do szafy czy innego schowka. Dzieci najczęściej wolą inne rozwiązanie problemu pościeli. Łóżko dziecięce może być po prostu zasłane i przykryte kocem lub specjalną narzutą, chroniącą przed kurzem. Sposób ten ułatwia ścielenie posłania, a dzieciom i rodzicom zależy na wygodzie.

Szuflada pod łóżkiem może się przydać także do innych celów. W wielu domach traktowana jest jako dodatkowa przestrzeń do przechowywania puzzli, gier planszowych czy innych zabawek. Piętrowe łóżko dla dzieci może pomóc ci zaoszczędzić przestrzeń w pokoju oraz w szafie.

Drabinka. Po której stronie ją zamontować? Jaką wybrać?

Różne wersje piętrowego łóżka dla dzieci będą miały różnie zamontowaną drabinkę. Jest ona ważnym elementem, to po niej bowiem wchodzi dziecko, by dostać się na górną część. W zależności od układu pokoju i miejsca, w którym postawisz mebel, powinieneś zamontować ją po odpowiedniej stronie. Musi być do niej swobodny dostęp i wygodne dojście.

Niektóre modele oferują drabinkę nieco pochyloną, dzięki niej dziecko łatwiej dostanie się na górę i bezpiecznie zejdzie na dół, ale takie rozwiązanie wymaga wygospodarowanie nieco więcej miejsca. Najwygodniejsza wersja to taka ze schodami, jednak trzeba pamiętać, że taki model będzie ograniczał powierzchnię spania na górnym łóżku, oraz miejsce w pokoju.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel