ul. NOWOGRODZKA, nr 50/54, lok. 515, 00-695 Warszawa

Łóżka piętrowe dla dorosłych

( ilość produktów: 16 )

Łóżka piętrowe dla dorosłych

Małe mieszkanie to przestrzeń, która wymaga przemyślenia. Niewielki metraż sprawia, że każdy kąt należy zagospodarować jak najbardziej efektywnie, aby móc się nim w pełni cieszyć. W kawalerkach lub mieszkaniach o małej powierzchni najlepiej sprawdzają się te pomysły, które sprytnie potrafią wyczarować dodatkową część pomieszczenia. Stąd powodzenie łóżek piętrowych w opcji dla dorosłych użytkowników.

Nie tylko dla dzieci

Łóżka piętrowe najczęściej wywołują dwa skojarzenia. W pierwszym widzimy gromadkę dzieci, które z braku miejsca w pokoju dzielą go ze sobą również na czas spoczynku. To ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ nowoczesne łóżka piętrowe zajmują tyle miejsca, ile łóżko dla jednej osoby. Często mają nie tylko dwa, ale nawet trzy powierzchnie, przeznaczone do spania. Drugie skojarzenie dotyczy miejsc dla osób dorosłych, typu schronisko lub akademik. Łóżko piętrowe oszczędza w nich miejsce, które można przeznaczyć na przykład na stworzenie dodatkowego kącika do odpoczynku lub spożywania posiłku. Mebel nadaje się nie tylko do pomieszczenia, w którym mieszka większa liczba osób. To także doskonała opcja dla jedynego użytkownika mieszkania. Wszędzie tam, gdzie wolna przestrzeń jest mocno ograniczona, mebel wielofunkcyjny jest świetnym rozwiązaniem. 

Ewolucja mebla

Najstarsze modele łóżek piętrowych posiadały dwa poziomy do spania. Do dziś łóżko tego typu jest nadal bardzo chętnie kupowane. Jednak jak każdy mebel, również ten przechodził ewolucję. Thomas Möbel proponuje meble tradycyjne, ale wzbogacone o dodatkowe funkcje. Łóżka są produkowane z litego drewna sosnowego lub świerkowego. Można je nabyć w wersji standardowej, lub jako łóżko z antresolą. W tej drugiej opcji miejsce do spania jest umieszczone na górze podczas, gdy dolna część może zostać zagospodarowana w inny sposób. Najczęściej umieszcza się w tym miejscu wygodne biurko do pracy oraz innych aktywności, na przykład przed komputerem. Dostępne są również łóżka, w których dolna część jest otwarta. Wówczas jej wyposażenie zależy wyłącznie od inwencji właściciela. Dolna kondygnacja nadaje się do wstawienia kanapy do siedzenia, pufy o takim samym przeznaczeniu, lub też regału a nawet mniejszych szafek. Łóżka piętrowe bywają również dostępne w bardzo rozbudowanych wersjach, na przykład wraz z szafą. Wówczas jeden mebel może służyć za miejsce do spania oraz przechowywania najważniejszych rzeczy.

Bezpieczeństwo użytkowania

Łóżka piętrowe dla dorosłych posiadają zabezpieczenia analogiczne, jak w przypadku mebli dla dzieci. Zwykle jednak barierki są niższe od tych, dedykowanych małym użytkownikom. W wersji dwóch miejsc do spania, najczęściej dolna kondygnacja nie posiada barierek. Górna zawsze jest otoczona listwami z każdej strony. Komunikacja pomiędzy piętrami odbywa się przy pomocy łagodnie wyprofilowanych szczebli drabiny. Część modeli posiada ten element w wersji nieco pochylonej. Łóżka piętrowe dla dorosłych to wygoda i bezpieczeństwo, jak również spora oszczędność przestrzeni.

image

 

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel